Liga na finiszu
Po ósmej przedostatniej kolejce ligi "pod chmurką" tylko trzy zespoły mają szansę na zdobycie głównego trofeum. Żubr Budry, CenterPasz i Piekarnia Kruklanki - ta trójka powalczy w ostatniej serii gier o triumf w IV edycji.
Duszne sierpniowe popołudnie, Kruklanki wypełnione turystami, początek kolejnego letniego weekendu, początek ósmej kolejki wakacyjnych potyczek. Idący w stronę plaży goście z innych części Polski i świata chylą czapki z głów dla mokrych od potu jak po wyjściu z mazurskiego jeziora zawodników. Dziesiątki amatorów piłki nożnej połączonych pasją do futbolu, mimo ciężkich warunków do gry z zawziętością i determinacją walczy o kolejne punkty. Co kilkadziesiąt sekund po pięknej mazurskiej wsi rozchodzi się głośny okrzyk wiwatujących, ogarniętych piłkarskim transem strzelców bramek. Ich koledzy zaangażowani w grę, ze skupieniem i precyzją chirurga wykonują przedmeczowe założenia.

Ciepły wieczór dla kilku zespół zakończył się zimnym prysznicem w postaci gradu goli przeciwnika. Autorami najwyższego zwycięstwa w tym sezonie został pierwszy zespół Juniora. Ich przeciwnik Strażak/Zwiastun został rozstrzelany jak podczas egzekucji. Dziurawa niczym polskie drogi obrona Strażaka i wysoka skutecznośc Szymona Mili dały po 30 minutach gry wynik 11:2 dla Juniorów. Gorzki smak porażki różnicą kilku goli musiały też przełknąc ekipy Jasieńca(2:6 z Jankesem) Juniora II(0:6 z Piekarnią) i Amatorsów Pozezdrze(0:4 z Żubrem).

Drogę z nieba do piekła zafundowali sobie zawodnicy Oldboja. "Dziadki" prowadziły 4:1 z CenterPaszem co pozwoliłoby utrzymac im drugą lokatę. Doświadczenie to jedno, ale metryka nie kłamie. "Centrzy" odrodzili się niczym Feniks z popiołów i w mityczny sposób na podobieństwo herosów użyli nadludzkich zdoloności do odwrócenia losów meczu zwyciężając 5:4. Ta porażka Oldboja odebrała im szansę na walkę o "złoto".

Przed ostatnią kolejką na prowadzeniu znajduje się Żubr Budry. W grupie pościgowej peleton złożony z niepokonanych "Piekarzy" i CenterPaszu.
Piłka w siatce podczas wakacji najczęściej lądowała po strzałach Bartłomieja Szafrana(CenerPasz) i to on z 16 trafieniami jest najbliżej korony króla strzelców.
W piątek 14.08.2015 odbędzie się ostatnia kolejka po której nastąpi ceremonia wręczenia pucharów i statuetek dla najlepszych zespołów i zawodników.